SC5040FH-6R8
5S-SC5040FH-6R8
SC5040FH-6R8
FIXED IND 6.8UH 11.5A 9 MOHM SMD
Product Description
Series:SC5040FH
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):11.5A
Q @ Freq:21.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:9 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.880"" L x 0.640"" W (22.35mm x 16.26mm)","0.484"" (12.30mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated