SC5040FH-681
5S-SC5040FH-681
SC5040FH-681
FIXED IND 680UH 1.1A 780 MOHM
Product Description
Series:SC5040FH
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:680|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.1A
Q @ Freq:2A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:780 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.880"" L x 0.640"" W (22.35mm x 16.26mm)","0.484"" (12.30mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated