SC5040FH-330
5S-SC5040FH-330
SC5040FH-330
FIXED IND 33UH 4.4A 37 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC5040FH |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 33|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 4.4A |
| Q @ Freq: | 9.6A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 37 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.880"" L x 0.640"" W (22.35mm x 16.26mm)","0.484"" (12.30mm)" |