SC5040F-5R6
5S-SC5040F-5R6
SC5040F-5R6
FIXED IND 5.6UH 12.5A 9.8 MOHM
Product Description
| Series: | SC5040F |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 5.6|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 12.5A |
| Q @ Freq: | 20.3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 9.8 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.750"" L x 0.620"" W (19.04mm x 15.74mm)","0.450"" (11.43mm)" |