SC5040F-101
5S-SC5040F-101
SC5040F-101
FIXED IND 100UH 2.8A 146 MOHM
Product Description
| Series: | SC5040F |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.8A |
| Q @ Freq: | 5A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 146 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.750"" L x 0.620"" W (19.04mm x 15.74mm)","0.450"" (11.43mm)" |