SC5022FH-4R7
5S-SC5022FH-4R7
SC5022FH-4R7
FIXED IND 4.7UH 8A 14 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC5022FH |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 8A |
| Q @ Freq: | 13A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 14 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.880"" L x 0.640"" W (22.35mm x 16.26mm)","0.315"" (8.00mm)" |