SC5022F-4R7
5S-SC5022F-4R7
SC5022F-4R7
FIXED IND 4.7UH 7.1A 19 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC5022F |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 7.1A |
| Q @ Freq: | 13A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 19 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.750"" L x 0.620"" W (19.04mm x 15.74mm)","0.280"" (7.11mm)" |