SC5022F-100
5S-SC5022F-100
SC5022F-100
FIXED IND 10UH 5.2A 31 MOHM SMD
Product Description
Series:SC5022F
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.2A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:31 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.750"" L x 0.620"" W (19.04mm x 15.74mm)","0.280"" (7.11mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated