SC43B-180
5S-SC43B-180
SC43B-180
FIXED IND 18UH 1A 338 MOHM SMD
Product Description
Series:SC43B
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:18|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:650mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:338 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.189"" L x 0.169"" W (4.80mm x 4.30mm)","0.138"" (3.50mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated