SC43B-100
5S-SC43B-100
SC43B-100
FIXED IND 10UH 1.3A 182 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC43B |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.3A |
| Q @ Freq: | 840mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 182 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.189"" L x 0.169"" W (4.80mm x 4.30mm)","0.138"" (3.50mm)" |