SC4020FH-6R8
5S-SC4020FH-6R8
SC4020FH-6R8
FIXED IND 6.8UH 6.2A 22 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC4020FH |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 6.2A |
| Q @ Freq: | 6.2A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 22 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.768"" L x 0.524"" W (19.50mm x 13.30mm)","0.272"" (6.90mm)" |