SC4020FH-150
5S-SC4020FH-150
SC4020FH-150
FIXED IND 15UH 4.1A 45 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC4020FH |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 4.1A |
| Q @ Freq: | 4.3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 45 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.768"" L x 0.524"" W (19.50mm x 13.30mm)","0.272"" (6.90mm)" |