SC3340F-471
5S-SC3340F-471
SC3340F-471
FIXED IND 470UH 710MA 1.1 OHM
Product Description
| Series: | SC3340F |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 470|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 710mA |
| Q @ Freq: | 1A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.1 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.530"" L x 0.390"" W (13.45mm x 9.90mm)","0.450"" (11.43mm)" |