SC32B-560
5S-SC32B-560
SC32B-560
FIXED IND 56UH 430MA 1.25 OHM
Product Description
Series:SC32B
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):430mA
Q @ Freq:290mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.161"" L x 0.157"" W (4.10mm x 4.00mm)","0.118"" (3.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated