SC2506-6R8
5S-SC2506-6R8
SC2506-6R8
FIXED IND 6.8UH 1.5A 165 MOHM
Product Description
| Series: | SC2506 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.5A |
| Q @ Freq: | 1.3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 165 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.364"" L x 0.310"" W (9.25mm x 7.87mm)","0.065"" (1.65mm)" |