SC2506-102
5S-SC2506-102
SC2506-102
FIXED IND 1MH 130MA 20.6 OHM SMD
Product Description
| Series: | SC2506 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 130mA |
| Q @ Freq: | 100mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 20.6 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.364"" L x 0.310"" W (9.25mm x 7.87mm)","0.065"" (1.65mm)" |