SC2506-101
5S-SC2506-101
SC2506-101
FIXED IND 100UH 400MA 2 OHM SMD
Product Description
| Series: | SC2506 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 300mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.364"" L x 0.310"" W (9.25mm x 7.87mm)","0.065"" (1.65mm)" |