SC2220-4R7
5S-SC2220-4R7
SC2220-4R7
FIXED IND 4.7UH 2.8A 63 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC2220 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.8A |
| Q @ Freq: | 2.7A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 63 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.209"" W (6.00mm x 5.30mm)","0.197"" (5.00mm)" |