SC2220-100
5S-SC2220-100
SC2220-100
FIXED IND 10UH 1.85A 130 MOHM
Product Description
| Series: | SC2220 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.85A |
| Q @ Freq: | 1.7A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 130 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.209"" W (6.00mm x 5.30mm)","0.197"" (5.00mm)" |