SC1813FH-1R2
5S-SC1813FH-1R2
SC1813FH-1R2
FIXED IND 1.2UH 4.5A 17 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC1813FH |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 4.5A |
| Q @ Freq: | 5.3A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 17 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.350"" L x 0.240"" W (8.89mm x 6.10mm)","0.197"" (5.00mm)" |