SC1606-680
5S-SC1606-680
SC1606-680
FIXED IND 68UH 400MA 1.6 OHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 68|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 350mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.6 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.220"" W (6.50mm x 5.60mm)","0.071"" (1.80mm)" |