SC1606-102
5S-SC1606-102
SC1606-102
FIXED IND 1MH 100MA 26.8 OHM SMD
Product Description
| Series: | SC1606 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | 80mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 26.8 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.256"" L x 0.220"" W (6.50mm x 5.60mm)","0.071"" (1.80mm)" |