SC1210-4R7
5S-SC1210-4R7
SC1210-4R7
FIXED IND 4.7UH 980MA 260 MOHM
Product Description
| Series: | SC1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 980mA |
| Q @ Freq: | 450mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 260 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.138"" L x 0.106"" W (3.50mm x 2.70mm)","0.087"" (2.20mm)" |