SC1210-1R0
5S-SC1210-1R0
SC1210-1R0
FIXED IND 1UH 1.25A 117 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.25A |
| Q @ Freq: | 800mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 117 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.138"" L x 0.106"" W (3.50mm x 2.70mm)","0.087"" (2.20mm)" |