SC1210-101
5S-SC1210-101
SC1210-101
FIXED IND 100UH 220MA 4.55 OHM
Product Description
| Series: | SC1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 220mA |
| Q @ Freq: | 100mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4.55 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.138"" L x 0.106"" W (3.50mm x 2.70mm)","0.087"" (2.20mm)" |