SC1206-1R0
5S-SC1206-1R0
SC1206-1R0
FIXED IND 1UH 780MA 364 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC1206 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 780mA |
| Q @ Freq: | 510mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 364 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.138"" L x 0.071"" W (3.50mm x 1.80mm)","0.079"" (2.00mm)" |