SC10F-561
5S-SC10F-561
SC10F-561
FIXED IND 560UH 580MA 1.63 OHM
Product Description
| Series: | SC10F |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 560|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 580mA |
| Q @ Freq: | 410mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.63 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.382"" W (11.50mm x 9.70mm)","0.197"" (5.00mm)" |