SC108-560
5S-SC108-560
SC108-560
FIXED IND 56UH 2.4A 120 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC108 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 56|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.4A |
| Q @ Freq: | 1.9A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 120 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.366"" W (10.30mm x 9.30mm)","0.327"" (8.30mm)" |