SC105B-271
5S-SC105B-271
SC105B-271
FIXED IND 270UH 720MA 970 MOHM
Product Description
| Series: | SC105B |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 270|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 720mA |
| Q @ Freq: | 570mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 970 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.429"" L x 0.386"" W (10.90mm x 9.80mm)","0.236"" (6.00mm)" |