SC105-121
5S-SC105-121
SC105-121
FIXED IND 120UH 1.2A 400 MOHM
Product Description
| Series: | SC105 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 120|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.2A |
| Q @ Freq: | 890mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 400 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.366"" W (10.30mm x 9.30mm)","0.224"" (5.70mm)" |