SC105-100
5S-SC105-100
SC105-100
FIXED IND 10UH 3.6A 60 MOHM SMD
Product Description
| Series: | SC105 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.6A |
| Q @ Freq: | 2.6A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 60 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.366"" W (10.30mm x 9.30mm)","0.224"" (5.70mm)" |