SBCP-87HY101H
5S-SBCP-87HY101H
SBCP-87HY101H
FIXED IND 100UH 900MA 300 MOHM
Product Description
Series:SBCP
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):900mA
Q @ Freq:870mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:300 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.374"" Dia (9.50mm)","0.335"" (8.50mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated