SBCP-11HY470H
5S-SBCP-11HY470H
SBCP-11HY470H
FIXED IND 47UH 2A 100 MOHM TH
Product Description
Series:SBCP
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2A
Q @ Freq:4.4A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.492"" Dia (12.50mm)","0.472"" (12.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated