SBC8-221-182
5S-SBC8-221-182
SBC8-221-182
FIXED IND 220UH 1.8A 170 MOHM TH
Product Description
| Series: | SBC |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 220|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.8A |
| Q @ Freq: | 2.4A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 170 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.591"" Dia (15.00mm)","0.748"" (19.00mm)" |