SBC6-4R7-802
5S-SBC6-4R7-802
SBC6-4R7-802
FIXED IND 4.7UH 8A 10 MOHM TH
Product Description
Series:SBC
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):8A
Q @ Freq:16.1A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:10 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.472"" Dia (12.00mm)","0.591"" (15.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated