SBC6-1R0-962
5S-SBC6-1R0-962
SBC6-1R0-962
FIXED IND 1UH 9.6A 10 MOHM TH
Product Description
Series:SBC
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):9.6A
Q @ Freq:37.7A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:10 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.472"" Dia (12.00mm)","0.591"" (15.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated