SBC6-101-172
5S-SBC6-101-172
SBC6-101-172
FIXED IND 100UH 1.7A 130 MOHM TH
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1.7A
Q @ Freq:3.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:130 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.472"" Dia (12.00mm)","0.591"" (15.00mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated