SBC6-100-462
5S-SBC6-100-462
SBC6-100-462
FIXED IND 10UH 4.6A 30 MOHM TH
Product Description
Series:SBC
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.6A
Q @ Freq:10.9A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:30 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-,10kHz,-,Through Hole,"Radial, Vertical Cylinder",-,"0.472"" Dia (12.00mm)","0.591"" (15.00mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated