S1812-822K
5S-S1812-822K
S1812-822K
FIXED IND 8.2UH 372MA 1.44 OHM
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 372mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.44 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 30MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)" |