S1812-473K
5S-S1812-473K
S1812-473K
FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):242mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:3.4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 2.5MHz
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,2.5MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated