S1812-184K
5S-S1812-184K
S1812-184K
FIXED IND 180UH 153MA 8.5 OHM
Product Description
Series:S1812
Function:-
Type:Ferrite
Inductance:180|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):153mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:8.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 790kHz
Operating Temperature:4.5MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,790kHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated