S1210-122H
5S-S1210-122H
S1210-122H
FIXED IND 1.2UH 574MA 490 MOHM
Product Description
| Series: | S1210 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à3% |
| DC Resistance (DCR): | 574mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 490 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 120MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210 (3225 Metric),"0.138"" L x 0.105"" W (3.51mm x 2.66mm)","0.101"" (2.57mm)" |