S1008R-751J
5S-S1008R-751J
S1008R-751J
FIXED IND 750NH 735MA 210 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 750nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 735mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 210 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 163MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.105"" W (2.92mm x 2.66mm)","0.095"" (2.41mm)" |