S1008R-222K
5S-S1008R-222K
S1008R-222K
FIXED IND 2.2UH 375MA 800 MOHM
Product Description
Series:S1008R
Function:-
Type:Ferrite
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):375mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 7.9MHz
Operating Temperature:60MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.105"" L x 0.095"" W (2.66mm x 2.41mm)","0.095"" (2.41mm)"
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated