S1008R-182K
5S-S1008R-182K
S1008R-182K
FIXED IND 1.8UH 435MA 600 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 435mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 600 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 66MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,"Nonstandard, 2 Lead",-,"0.105"" L x 0.095"" W (2.67mm x 2.41mm)","0.095"" (2.41mm)" |