S1008R-152K
5S-S1008R-152K
S1008R-152K
FIXED IND 1.5UH 545MA 420 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 545mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 420 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 72MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.105"" L x 0.095"" W (2.66mm x 2.41mm)","0.095"" (2.41mm)" |