S1008R-103J
5S-S1008R-103J
S1008R-103J
FIXED IND 10UH 230MA 2.1 OHM SMD
Product Description
| Series: | S1008R |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 230mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.1 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 29MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.115"" L x 0.105"" W (2.92mm x 2.66mm)","0.095"" (2.41mm)" |