RLB9012-152KL
5S-RLB9012-152KL
RLB9012-152KL
FIXED IND 1.5MH 430MA 3.8 OHM TH
Product Description
| Series: | RLB9012 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 430mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.8 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 15 @ 252kHz |
| Operating Temperature: | 1.1MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.354"" Dia (9.00mm)","0.480"" (12.20mm)" |