RLB9012-101KL
5S-RLB9012-101KL
RLB9012-101KL
FIXED IND 100UH 1.4A 280 MOHM TH
Product Description
| Series: | RLB9012 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 100|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 1.4A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 280 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 3.7MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.354"" Dia (9.00mm)","0.480"" (12.20mm)" |