RLB1314-102KL
5S-RLB1314-102KL
RLB1314-102KL
FIXED IND 1MH 310MA 1.3 OHM TH
Product Description
| Series: | RLB |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 310mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.3 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 252kHz |
| Operating Temperature: | 1.6MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.461"" Dia (11.70mm)","0.512"" (13.00mm)" |